Blomlåda/ Sittbänk
En större kruka i italiensk design. Passar även till uteservering. En fin och praktisk inredningsdetalj.
Kado är en serie planteringskärl och en mångsidig spännande möbel som passar utmärkt både inomhus som utomhus.
Sen har Kado raka enkla former som är tillverkad av polyethylene där det finns två olika storlekar. Det går sen även att välja till en stoppad/klädd sits men även belysning, belysningen dock bara möjligt till den vita färgen.
Sen är Kado även vattenresistent (ej med klädd sittdyna), återvinningsbar och det finns även tillbehör som monteringssats så det går att montera fast Kado i marken/golvet men även en transportvagn som gör det enklare att förflytta Kado.
I grundutförandet är Kado en blomsterkruka och planteringskärl och med tillvalet klädd sittdyna får man en intressant sittmöbel och med belysning så sätter bara fantasin stopp för vilka miljöer som är utmärkta för Kado.
I detta utförandet är Kado en kruka och planteringskärl som blir perfekt att ha på uteserveringen tillsammans med vackra blommor. Då blir det även en bra avdelare till sin uteservering och samtidigt ett intressant restaurangstaket.
Sen är Kado lika intressant inomhus där man kan snyggt dela av ett rum med Kado.
Mått: Bas 900 x B 340 x H 600mm
Färg: Vit BI, Antracit GA, Grå GC, Brun BR
Tillbehör: En vadderad kudde för inomhusbruk, en intern belysningssats, ett kit för fastsättning på marken och en vagn för transport finns som tillbehör.
Vid beställning ange tygkod i meddelandefältet